trešdiena, 2015. gada 15. jūlijs

Jaltas mantojums


   Vai Jaltas konferenci var saistīt ar demogrāfisko pāreju un „balto” cilvēku morālo un intelektuālo pagrimumu? Jaunākajā esejā par pēckara perspektīvām un kara predestināciju šo jautājumu saistu ar Jaltas mantojumu.
   Uz „balto” cilvēku izmiršanu un degradāciju noteikti atsaucās Jaltā ieviestā pasaules kārtība. Proti, tas, ka „baltie” cilvēki (eiropieši) nonāca amerikāņu ietekmes zonā. Lai praktiski ieviestu un paplašinātu savu ietekmi, amerikāņi uzsāka milzīgu sava dzīves veida propagandu. Kāds ir amerikāņu dzīves veids un kāda ir viņu mentālā pasaule, to nevienam kritiski domājošam cilvēkam nav jāstāsta. Supermateriālisms, pragmatisms, merkantilisms, individuālisms, - tie ir tikai daži jēdzieni amerikāņu mentālās pasaules raksturojumā. Vēl noteikti jāmin neoliberālisms, postmodernisms, masu kultūras dievināšana. Propaganda dziļi ietekmēja Rietumeiropiešus. Viņu masās viegli izdevās iezombēt patērēšanas kultu, masu kultūras apjūsmošanu utt. Šim nolūkam amerikāņi tērēja milzīgas summas, daudzus rietumeiropiešus (īpaši radošo inteliģenci) elementāri uzpērkot. Neoliberālisma un postmodernisma murgi sagandēja filosofiju, humanitārās un sociālās zinātnes, mākslu un literatūru. Mantkārības un karjerisma slavināšana veicināja bērnu dzimstības samazināšanos, atsacīšanos veidot ģimeni, izraisīja homoseksuālisma sērgu. Amerikāņu nepieciešamība balstīties uz vietējiem politiskajiem un administratīvajiem kadriem ātri aktivizēja un nostiprināja marionešu „institūtu”, pilnā mērā morāli un intelektuāli sagandējot Rietumeiropas politisko eliti, kuras kroplā seja tagad sagādā milzīgu riebumu. Skaidrs, ka amerikāņi var balstīties tikai uz morāli un nacionāli slideniem un nepatriotiskiem tipiem. Arī tipiem, kuriem ir lielas intelektuālās problēmas. Faktiski runa ir par attiecīgās tautas padibenēm, kā tas tagad ir arī Latvijā un citur Austrumeiropā ar Krieviju priekšgalā, kur milzīgu postu nodara vietējo ebreju padibenes.
   Saprotams, pēc Jaltas konferences „balto” cilvēku viena daļa nonāca PSRS ietekmes zonā, kurā tāpat valdīja supermateriālisms. Ja amerikāņu zonā ļoti daudz cilvēkos sabojāja patērēšanas kults, tad padomju zonā ļoti daudz cilvēkos sabojāja pretējais – dzīves materiālā nabadzība. Padomju cilvēki zināja par Rietumu cilvēku pārticību. Tas psiholoģiski ļoti dziļi atsaucās uz padomju ļaužu mentalitāti, tajā stingri ievelkot negatīvas līnijas. To spožums un posts uzskatāmi kļuva redzams tūlīt pēc robežu atvēršanas. Bet īpaši – „prihvatizācijas” nelietībā. Kad sabruka sociālisma sistēma un Austrumeiropa nonāca amerikāņu ietekmes zonā, šeit tūlīt risinājās tie visi destruktīvie procesi, kuri jau bija sasnieguši zināmu kulmināciju Rietumos. Tādējādi no 90.gadiem „balto” cilvēku izmiršana un degradācija kļuva sinhrons process visā eiropeīdu rasē. Jaltas mantojumam noteikti ir kardināla loma.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru